wygrywac.pl – śmierdząca sprawa

11 września Amerykanom niewątpliwie kojarzy się z atakiem Word Trade Center. Moje wspomnienia nie są na szczęście tak traumatyczne, ale jeszcze przez jakiś czas będzie pewna kwestia się za mną ciągnąć. Tego dnia dostałem smsa. Wypas, prawda? :) Jednak  nie był to zwykły sms, o nie!!! Miałem do czynienia z smsem zachęcaczem do udziału w konkursie. To był taki sobie niewinny komunikat:

wygrywac.pl

wygrywac.pl

Psychologiczno-marketingowa ściema, że wygrywać każdy może. Tylko nie każdy ma na tyle rozumu, żeby przemielić w baniaku, że to zabawa dla półmózgów, bo żeby płacić na odebrane smsy trzeba mieć nasrane we łbie po maksie. Ponieważ przysłowia mądrością narodu to wyznaję zasadę, że „kitować to my, a nie nas”. Jakoś mnie licho podkusiło, żeby się wgryźć w ten temat. IQ mam co najmniej dwucyfrowe, więc nadawcy smsa się o taką rozrywkę nie prosiłem. Zacząłem więc paczać co w trawie piszczy.

wygrywac.pl

wygrywac.pl - sajcik na wypasie

wygrywac.pl – sajcik na wypasie

Pierwszy odruch- sprawdzić stronę wygrywac.pl. I co? Siupriza! Bida z nędzą panie. Bida… Na stronie nie ma nic poza „ander konstrakszyn” i przekierowanie do Regulaminu. Sam sms lekko pośmierdywał, ale strona zaczęła na kilometr walić jakąś nędzną prowizorką. Nie, żebym się jakoś wywyższał ponad społeczeństwo, ale jestem pewien, że pisząc iż założeniem organizatora było przyciągnięcie do konkursu niegramotnych, miałem rację. Żaden spowolniony umysłowo nie zada sobie nawet odrobiny trudu wejścia na „stronę”, tylko będzie napieprzał zgodnie z tym co mu Wielka Wiadomość SMSowa nakaże. W związku z tym nie ma najmniejszego sensu inwestować w stronę www.

Drążę więc temat dalej i sprawdzam w Regulaminie co za gigant biznesowy stoi za tym „przedsięwzięciem”. Informacja jest ogólnodostępna, więc i ja napiszę, że ów dokument jasno i jednoznacznie wskazuje jako organizatora firmę Zest Design sp. z o.o. z Warszawy. Jest NIP, Regon. Jest wujek Google i KRS Online. Jest wiedza. Tylko wygląda to coraz dziwniej bo firma nie posiada żadnego telefonu. Może na rozruchu są i granty unijne nie dotarły;) Jak przystało na firmę działającą w XXI wieku strony internetowej też nie ma. Krótka rozmowa z wujem G zaowocowała namierzeniem adresu mailowego do Zest Design. Do samej pani prezes zarządu. Tu kolejna niespodzianka, bo domena z maila nigdzie nie prowadzi. Dobrze, że chociaż mail jest.

Wysmażyłem maila do Zest Design, z podstawowymi pytaniami:
– na jakiej podstawie otrzymałem wiadomość
– jak weszli Państwo w posiadanie mojego numeru telefonu i założyli, że jestem zainteresowany tematem
i pytanie najważniejsze
– jak mogę złożyć oficjalną reklamację? Regulamin, który pobrałem ze strony www.wygrywac.pl nie wspomina o tym nawet jednym słowem.

Zakładałem, że gdzieś kiedyś przy okazji wyraziłem zgodę na przesyłanie informacji handlowych, ale skoro już drążę temat to chciałem się dowiedzieć kto mnie tak niecnie sprzedał.

Ku mojemu zdziwieniu tego samego dnia (po około 2-3 godzinach) otrzymałem odpowiedź od Zest Design (podpisaną imienien i nazwiskiem, nawet z numerem telefonu stacjonarnego), która mnie trochę zaskoczyła. No dobrze: zajebiście zaskoczyła. Zest Design stwierdziła bowiem co następuje:

„Szanowny Panie Marcinie,

 Uprzejmie informuję, że firma Zest Design nie wysyła żadnych smsów ani do klientów, ani do współpracujących firm, nie posiadamy żadnej bazy kontaktów, gdyż nie jesteśmy firmą handlową ani reklamową. 
 
Jest to już – niestety – kolejne otrzymane zgłoszenie, że ktoś wykorzystał dane naszej firmy do stworzenia witryny wygrywac.pl. Ze swojej strony podjęliśmy kroki zmierzające do zablokowania tego serwisu i usunięcia danych firmy Zest Design ze strony z regulaminem. Jest mi niezmiernie przykro, że padł Pan ofiarą takiej działalności (prawdopodobnie dane wykorzystuje operator mikropłatności i serwisów tego typu o nazwie mobiltek, które rejestruje numery komórkowe osób dokonujących płatności przez ich platformę). Jako przedstawiciel Zest Design pragnę jednak zapewnić, że w żaden sposób nie współpracujemy z tą firmą ani jesteśmy odpowiedzialni za powstanie strony i organizację konkursu na wygrywajac.pl.
 
 Z poważaniem
Zest-Design”

LOL!!! Grubo się zrobiło… Podziękowałem za odpowiedź z informacją, że w takim razie skontaktuję się z firmą Mobiltek, która „przycupnęła” z mikrostopką na końcu zajawkowego smsa. Niejednemu psu Burek, ale założyłem, że tylko jeden Mobiltek mi pasuje do układanki. Zadałem im więc te same pytania, co Zest Design, dodając bonusa w postaci dwóch nowych pytań, które nasunęły mi się w związku z mailem od Zest Design:
– Kto jest organizatorem konkursu? Firma Zest Design wymieniona w regulaminie twierdzi, że nie ma z konkursem żadnego związku
– Kto w takim razie udziela błędnej informacji? Zest Design czy Mobiltek?

Plus na zakończenie lojalnie poinformowałem, że „W przypadku nie uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi na powyższe pytania zastrzegam sobie prawo do ujawnienia naszej korespondencji wedle własnego uznania”, z czego w chwili obecnej korzystam.

Tu już nie poszło tak szybko, bo kilka dni czekałem na odpowiedź i musiałem im się przypomnieć w tej kwestii telefonicznie. W rozmowie z człowiekiem z Mobilteka usłyszałem, że to Zest Design jest organizatorem konkursu, a oni ze swojej strony dzierżawią im numer premium. Na pierwszy rzut ucha ma to ręce i nogi, jednak wolałem mieć możliwie najwięcej na piśmie, więc czekałem na maila. Oczywiście poinformowałem, że Zest się wypiera jakiegokolwiek związku z konkursem, co wywołało wielką chęć wejścia w posiadanie korespondencji. Znając stanowisko Zest Design wysłałem ponownie maila do Zest i Mobiltek jednocześnie z prośbą o wyjaśnienie a jednocześnie dając im szansę na bezpośrednie skomunikowanie się. W mailu zawarłem mały fragment maila od Zest, w którym odnoszą się do sytuacji. Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź:

„Witam,
odpowiadając na Pańskie zapytania informujemy, że użytkownik podanego numeru telefonu wielokrotnie wysyłał wiadomości na numery premium 79068, 73068 oraz 72068 (ostatni raz 08.03.2013r. 20:09) wyrażając tym samym zgodę na przetwarzanie tego numeru przez firmę Dotpay, oraz podmioty z nią współpracujące, w tym podmiot realizujący wysyłkę reklamową, którą Pan otrzymał.
Zgodnie z informacjami podanymi w regulaminie, który dostępny jest na stronie http://nagroda.wygrywac.pl/regulamin.pdf wszelkie reklamacje dotyczące tej usługi należy składać na adres wygrywac.pl@gmail.com lub pod numerem telefonu 12 341 69 89.
Jednocześnie informujemy, że regulamin wskazuje firmę Zest Design sp z o.o. jako Organizatora konkursu i jeśli firma ta, bądź jej przedstawiciel twierdzi, że nie ma ona nic wspólnego z serwisem wygrywac.pl, to zapraszamy takiego przedstawiciela do kontaktu z nami, celem wyjaśnienia tej sytuacji.Pozdrawiam,”

Przynajmniej dowiedziałem się skąd mają mój numer telefonu:)
Sprawdziłem też regulamin, w którym naniesiono zmiany dotyczące braku opisanej procedury reklamacji. Zgadzało się wszystko: podali maila, telefon. Poczułem mała satysfakcję, że może jakaś zabłąkana, chociaż trochę rozgarnięta dusza będzie miała możliwość złożenia reklamacji. Bo jestem przekonany, że chętni po pewnym czasie się znajdują. Podawanie w tym celu adresu Gmail jest żenujące, ale lepsza taka droga składania reklamacji niż żadna.

Tylko, że ja cholera jakiś nieufny jestem jak mnie ktoś zirytuje. Po jakimś czasie wbijam na stronę regulaminem i co widzę? Paragrafu z reklamacjami nie ma. Ktoś się nie bał i zajebał!!! Sprawdzałem ze trzy razy, wyczyściłem cookies, zmieniłem przeglądarkę… Amba fatima, info o reklamacjach zniknęło. Sprawdzam raz jeszcze w mailu od Mobiltek i okazuje się, że chyba jestem w programie „Mamy cię!!!, bo paragraf z reklamacjami jest. Ale… możliwości są dwie:
– człowiek z Mobiltek się pomylił, w co szczerze wątpię
– człowiek z Mobiltek postanowił pozbyć się przeciwnika w dość sprytny sposób, co, muszę przyznać, przez kilka dni odnosiło zamierzony skutek

Cały myk polegał na tym, że ja odnosiłem się do linku wygrywac.pl/regulamin.pdf a Mobiltek odpowiadając mi posłużył się linkiem nagroda.wygrywac.pl/regulamin.pdf.
Zajebiście proste: w jednym jest w drugim nie ma. A wszystko przez jeden wyraz „nagroda”.  Czytając odpowiedź Mobiltek cieszyłem uśmiech nie przypatrując się czy mój link i ich są takie same. Starego wróbla na plewy złapali… Wstyd trochę, ale co zrobić.
AKTUALIZACJA: Gwoli ścisłości, o zmianach w regulaminie zostałem poinformowany przez firmę Mobiltek. Czyli wychodzi na to, że dostawca technologii zmienia regulamin bez wiedzy organizatora… Słabo to wygląda

nagroda.wygrywac.pl

nagroda.wygrywac.pl

Po przełknięciu gorzkiej piguły postanowiłem bliżej przyjrzeć się stronie nagroda.wygrywac.pl. Po kliknięciu na wybraną nagrodę drobnym drukiem jest napisane co i jak wraz linkiem do regulaminu z opcją reklamacji (że go sobie tak roboczo nazwę). Tu pojawia się kolejny problem: jak trafić na tą stronę? Parafrazując Tomasza Lisa: skąd ci biedni ludzie, kurwa, mają to wiedzieć??? Nigdzie, ale to absolutnie nigdzie nie ma o niej wzmianki. Ani w „regulaminie” jednym, ani w drugim. Na stronie konkursowej też nawet pół słowa na temat tajemniczej witryny nagroda.wygrywac.pl. Żeby mieć zupełnie czyste sumienie zapisałem się do tego konkursu celem sprawdzenia czy coś się nie pojawia w panelu konkursowym.

Jedno z pytań konkursowych

Jedno z pytań konkursowych

Oczywiście, że się nie pojawia. Poza koniecznością odpowiedzi na kilka bzdurnych pytań nie ma nic. KOMPLETNIE NIC!!! Czyli Mobiltek podał mi link do witryny, na którą (przepraszam za wyrażenie) za chuja nie ma człowiek sznasy trafić jeśli nie zna tego linka (lub jakimś cudem wpisze dokładnie ten adres). Co więcej: nawet zapytanie w Google o frazę nagroda wygrywac pl nic nie daje, bo brak wyniku kierującego na tą witrynę. Dopiero „nagroda wygrywac pl” zwraca żądany adres www. Tylko ile osób wie o tym jaką różnicę w Google robi cudzysłów? Niewielki odsetek…

Na maila wysłanego jednocześnie do Zest i Mobiltek odpisała tylko ta pierwsza firma:

Panie Marcinie,

 Nie jesteśmy organizatorem tego konkursu. Czy może mi Pan przekazać kontakt do osoby, która nadal twierdzi, że mamy z tym coś wspólnego? Bardzo chętnie im to wyjaśnię, gdyż nasza firma zgodnie z KRS ma reprezentację 1-osobową, czyli mnie, a ja żadnej zgody firmie mobiltek ani jakiejkolwiek innej na organizację żadnego konkursu nie udzielałam. 
 
pozdrawiam,

Czyli znowu zaprzeczenie tego co twierdzi druga strona.

Podsumowując: mamy do czynienia z sytuacją, że ktoś (Mobiltek- tyle wiadomo) rozsyła smsy na czyjeś zlecenie (nie wiadomo czyje, bo rzekomy organizator się wypiera). Oficjalna witryna jest kompletnie z dupy, bo nic na niej nie ma.Jakiekolwiek informacje są na stronie, na którą w zasadzie niemożliwością jest trafić… I odsyła do niej Mobiltek.

Dla mnie to smród od A do Ż. I to taki, że aż w oczy szczypie. Co z tym fantem zrobić? Czy i komu to zgłosić?

Z ostatniej chwili: Zdobyłem telefon komórkowy do Zest, bo stacjonarny przecież nie odpowiada. Zobaczymy co z tego wyniknie.

AKTUALIZACJA: 6 października 2013
Do obydwu zainteresowanych firm wysłałem poniższą wiadomość:

Bez specjalnego owijania w bawełnę napiszę, że sprawa konkursu, do którego zachęcał mnie otrzymany sms, a dotyczącego strony internetowej www.wygrywac.pl jest dla mnie conajmniej dziwna. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o formalną i oficjalną odpowiedź na pytania:
– kto jest ogranizatorem konkursu, o którym mowa w regulaminie zamieszczonym pod adresem http://wygrywac.pl/regulamin.pdf ?
– jaką rolę w tym konkursie pełnią firmy Zest Design i Mobiltek?

– właścicielem domeny wygrywac.pl jest osoba prywatna. Czy jest ona w jakikolwiek sposób powiązana z firmami Mobiltek i/lub Zest Design?

 
Zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi w formie oficjalnego pisma z podpisem i pieczątką osoby upoważnionej do reprezentowania firmy, do dnia 9 października 2013 roku.

Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

AKTUALIZACJA: 9 października 2013

Z firmy Zest Design otrzymałem dwie informacje:
– jutro prześlą oficjalne odpowiedzi na moje pytania
– stał się CUD !!! Zest Design „zniknął” z regulaminu konkursu. Żeby nie było to nie Zest się usunął. Czyli kto to mógł zrobić… To dopiero zagadka. Szybki rzut oka i mamy co następuje: obecnie organizatorem jest Playlink SA, z siedzibą w Krakowie (tak jak Mobiltek). Niby nic dziwnego. Prawie nic…

Na temat władz obu spółek KRS zeznaje:

MOBILTEK

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:
Sasiak Rafał Marian Członek Rady Nadzorczej
Budzik Andrzej Wiesław Wiceprezes Zarządu
Kobielski Marek Członek Rady Nadzorczej
Ubysz Dorota Prezes Zarządu
Dziubłowski Robert Członek Rady Nadzorczej
Traple Aleksander Członek Rady Nadzorczej

i dla porównania Playlink:

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko i imię: Funkcja lub stanowisko:
Żak Renata Członek Rady Nadzorczej
Żukowski Robert Członek Rady Nadzorczej
Sasiak Rafał Marian Członek Rady Nadzorczej
Jędrzejewski Piotr Wacław Prezes Zarządu

Mamy więc akcję, że firmę która „była” organizatorem konkursu nagle zastąpiła inna…

Ponieważ w tej sytuacji nic nie może być oczywiste to na stronie nagroda.wygrywac.pl (czyli tej, do której odsyłał mnie człowiek z Mobiltek) cały czas jest stary regulamin z organizatorem Zest Design… Smród się rozlewa coraz bardziej.

Kolejne wieści wkrótce. Bo będą na pewno.

AKTUALIZACJA: 23 października

Od Zest Design otrzymałem skan pisma z pieczątką i podpisem, w którym jednoznacznie odcinają się od powyższych działań. A Mobiltek zamilkł… Na amen. To teraz okazję do zajęcia stanowiska będzie miała pani prezes zarządu Mobiltek, która dostała na maila całą dotychczasową korespondencję.

Author: YOeLL

Share This Post On