Piosenki prawdziwych facetów

Piosenki dzielę na dwie grupy:  te, które mi się podobają oraz te, którą są do niczego. Podział prosty, ale zdaje egzamin. Jeszcze nigdy się nie pomyliłem i żadna piosenka nie przestała mi się podobać. Skoro mam te 100% skuteczności, może powinienem rozważyć karierę „układacza” list przebojów… Hmmm… do przemyślenia temat. Jednak chciałem wrócić pamięcią kilka(naście), dobrze że nie „dziesiąt” lat wstecz kiedy to człowiek łaknął wiedzy i uczęszczał do szkoły zwanej podstawową. Moja nosiła wtedy dumnie imię Janka Krasickiego. W tejże szkole regularnie, czyli przy każdej większej okazji, odbywały się dyskoteki. A dyskoteka w podstawówce to nie byle co, tylko impreza na pełnym wypasie. Klasy 1-3 miały „dyski” za dnia i bawiły się godzinach wczesnopopołudniowych lub przedpołudniowych. Potem do akcji wkraczali strasi. 4-8 rządziło, bezapelacyjnie. Właśnie na takich dyskotekach człowiek uczył się klasyfikować piosenki.

W podstawówce piosenkami „do niczego”, lub „całkiem do bani” były m.in.:

YouTube Preview Image

Technotronic był tak „dziewczyński”, że bardziej się chyba nie dało. Żaden szkolny maczo nie pląsał przy tym na parkiecie.

YouTube Preview Image

JOY i nieśmiertelny „Touch by touch” też ulubieńcem młodzieńców nie był. Może w ucho wpadał, tylko jakoś strasznie szybko należało szkitkami przebierać. Człowiek się tylko niepotrzebnie męczył.
Do tej kategorii zaliczało się zdecydowaną większość kawałków. Podejrzewam, że dzięki temu moja szkoła, która niedawno obchodziła stulecie istnienia, nie zawaliła się. Wszak dzikie tłumy siłaczy przez większość dyskoteki „podpierały ściany” w sali gimnastycznej. Do ataku ruszali, kiedy lokalny DJ puszczał sety kawałków dla prawdziwych facetów. W ich trakcie co drugi (a może nawet każdy) był jak El Testosteron- każda dziewczyna jego. Pod warunkiem, że to nie dziewczyna prosiła do tańca, bo wtedy różnie mogło wypaść ;)
Pora więc na

piosenki prawdziwych facetów TOP 10

10. Sinead O’Connor – Nothing Compares 2U

YouTube Preview Image

 

9. Berlin – Take My Breath Away

YouTube Preview Image

Ktoś ma jakieś wątpliwości, że to nie jest kawałek dla facetów? No… nie widzę takich i tak ma zostać.

 

8. Scorpions – Wind of Change

YouTube Preview Image

 

7. Guns N’ Roses – Don’t Cry

YouTube Preview Image

 

6. Brian Adams – I Do It For You

YouTube Preview Image

Ale  że co? Że niby Robin Hood nie był męski, bo chodził w rajtałach? No bez jaj… Każdy chciał mieć takie branie jak Kevin Costner :)

 

5. Bon Jovi – Always

YouTube Preview Image

 

4. Lionel Richie – Hello

YouTube Preview Image

 

 3. Budka Suflera – Jolka, Jolka…

YouTube Preview Image

 

2. Glenn Medeiros – Nothing’s Gonna Change My Love For You

YouTube Preview Image

Czy w tamtych czasach był chociaż jeden chłopak (dobra, jeden taki może i był), który nie marzył, żeby znaleźć się na miejscu tego przystojniaka?

 

1. Elton John – Sacrifice

YouTube Preview Image

Zwycięstwo Sir Eltona nie podlega żadnej dyskusji. Ale to absolutnie żadnej. Nawet mnie próbuj tego negować.

Ranking jest subiektywny, niczym nie uzasadniony, ale za to bardzo sentymentalny:) Wielu szkolnych maczo „tańcząc” przy tych piosenkach krokiem odstawno-dostawnym nauczyło się gdzie dziewczyny mają paski od spodni. Znaczy paski też…

fot. sxc.hu

Author: YOeLL

Share This Post On